Dental Tribune USA
źródło: mat. prasowe

Krzysztof Powolny (Acteon Polska) liderem rozwoju w 30 krajach

By Dental Tribune Polska
May 07, 2018

Awansując w strukturach firmy Acteon, Krzysztof Powolny będzie odpowiedzialny za politykę rozwoju marki w 30 krajach w Europie Środkowej, Rosji, Turcji Izraelu i Azji Środkowej. Zadaniem Polaka będzie tworzenie oraz wdrożenie strategii marketingowych dla produktów dedykowanych nowoczesnym klinikom stomatologicznym takich, jak: tomografy CBCT X-Mind Trium, urządzenia piezochirurgiczne i narzędzia dentystyczne.

Wiodąca pozycja w regionie pozwoli również na zwiększenie oferty edukacyjnej dla polskich dentystów oraz stworzy nowe możliwości dla wykładowców.

 

Krzysztof Powolny jest związany z francuską korporacją Acteon Group od września 2015 r., do tej pory kierował reorganizacją i rozwojem biznesu firmy Acteon w Europie Środkowej. Teraz jako General Manager będzie odpowiedzialny za działania marketingowe w krajach Europy Środkowej oraz w Rosji, Turcji, Izraelu i kilkunastu państwach Azji Środkowej. Jest pierwszym Polakiem na tak wysokim szczeblu struktury firmy obecnej na ponad 100 światowych rynkach.

 

„Traktuję to jako uznanie dla dotychczasowych działań w tej części świata. Od lat konsekwentnie udoskonalamy nasze technologie, zwiększamy sieć dystrybucji, a co najważniejsze – pomagamy lekarzom się rozwijać. Rola marketingowego centrum marki w tej części świata będzie miała nie tylko wymiar biznesowy, ale zapowiada także praktyczne korzyści dla polskich stomatologów i wykładowców, przede wszystkim możliwość szerszego transferu myśli naukowej oraz lepszą ofertę szkoleniową” – wyjaśnia Krzysztof Powolny.

 

Acteon Group koncentruje rozwój w 4 sektorach: sprzęt, obrazowanie, farmacja oraz medycyna. Kluczowym produktem w portfolio Acteon jest aparat tomograficzny X-MIND® TRIUM do panoramicznych zdjęć stomatologicznych z możliwością aktualizacji do 3D (CBCT) i/lub cefalometrii. Polskim dentystom doskonale znane są także skanery stomatologiczne PSPIX, urządzenia piezoelektryczne Piezotome, produkty do retrakcji dziąseł oraz materiały kościozastępcze. Ich dystrybucją na rynku polskim zajmują się firmy: Biomedix, Medif, Marrodent, 3Z.

Produkty Acteon oferowane są profesjonalistom w ponad 100 krajach na świecie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są we Francji, Niemczech i Włoszech. Największe obroty firma uzyskuje w USA, Chinach i Francji. Acteon zatrudnia wyszkolone zespoły techniczne i sprzedażowe w 26 różnych biurach na całym świecie.

 

Krzysztof Powolny doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie Pfizer, w której przeszedł przez wszystkie szczeble kariery, od stanowiska przedstawiciela medycznego poprzez kierownika produktu, aż po pozycję kierownika ds. rozwoju biznesu. W 2004 r. objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w Fujifilm Polska, a w 2010 r. stanowisko Dyrektora Regionu Europy Centralno-Środkowej, będąc odpowiedzialnym za Polskę, Czechy i Słowację, w której stworzył efektywny i dynamiczny zespół specjalistów i innowacyjne programy marketingowe. Oprócz wyższych studiów magisterskich ukończył Podyplomowe Studium Marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studia MBA organizowane przez The Nottingham Trent University i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu.

 

źródło: mat. prasowe

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International